اِی‌اِم‌پی!

مقالات تحقیقاتی، پروژه های عملیاتی، ترجمه مقالات انگلیسی در سایت اِی‌اِم‌پی!

تحقیق سوئیچینگ رگولاتور 75 وات

دانلود تحقیق با موضوع سوئیچینگ رگولاتور 75 وات، در قالب word و در 73 صفحه، قابل ویرایش، شامل فیلتر ها، دکولاسیون و ولتاژ ripple، رگولاسیون ولتاژ (voltage regulation)، ضریب اعوجاج سیگنال یکسو شده،

دسته بندی: مهندسی » مهندسی برق و الکترونیک

  • سوئیچینگ
  • سوئیچینگ رگولاتور 75 وات
  • تحقیق سوئیچینگ رگولاتور 75 وات
  • دانلود تحقیق سوئیچینگ رگولاتور 75 وات
  • پایان نامه رشته برق
  • دانلود رشته پایان نامه برق
  • رگلاتور 75 وات
  • تحقیق رگلاتور 75 وات

دانلود تحقیق با موضوع سوئیچینگ رگولاتور 75 وات،

در قالب word و در 73 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

فیلتر ها

دکولاسیون و ولتاژ ripple

رگولاسیون ولتاژ (voltage regulation)

ضریب اعوجاج سیگنال یکسو شده

یک فیلتر خازنی ساده

اعوجاج خازن فیلتر

فیلتر Rc

عملکرد dc قسمت Rc

عملکرد Ac قسمت Rc

مدار های چند برابر کننده ولتاژ

سه برابر کننده و چهار برابر کننده های ولتاژ

رگولاتور های ولتاژ Discret

رگولاتور های زنر و ترمیستو

Ic های رگولاتور ولتاژ

منابع تغذیه علمی

رگولاتورهای خطی، نیاکان رگولاتورهای switching

معایب منابع تغذیه خطی

مقدمه پایان نامه:

یک رگلاتور ولتاژ مودری است که یک ولتاژ تقریبا” ثابت را به عنوان ورودی دریافت می کند و به عنوان خروجی ولتاژی پایین تر از ولتاژ اولیه تحویل می دهد که این ولتاژ خروجی در برابر محدوده مسیعی از تغییرات بار خروجی و یا ولتاژ ورودی ثابت می ماند و به اصطلاح گوله شده است. البته در بعضی از انواع منابع تغذیه suntching، ولتاژ خروجی حتی بالاتر از ولتاژ ورودی نیز هست. یک منبع تغذیه ولتاژ ac را از منبع تحویل می گیرد و آن را کویی کند و سپس با استفاده از متغیر مناسب ورودی IC رگو لاتور فراهم می شود و در خروجی ولتاژ گوله شده را خواهیم داشت.

Ic های رگولاتور ولتاژ در محدوده وسیعی از ولتاژهای خروجی موجود هستند. این Icها، هم چنین می توان برای هر ولتاژ خروجی دلخواه با انتخاب مقاومت های خروجی مناسب به کار برد.

بلاگ دیاگرام یک منبع تغذیه معمولی در شکل نشان داده شده است. ولتاژ متناوب موجود معمولاً 120، به یک ترانسفورماتور متصل شده است که سطح ولتاژ را بالا یا پایین می آورد (معمولاً در مدارها ولتاژهای پایین مورد نیاز است). ولتاژ خروجی ترانسفورماتور به یک یکسو ساز نیم موج یا تمام موج (عموماً تمام موج) دیودی متصل است. خروجی یکسوساز به یک فیلتر مناسب متصل است تا تغییرات و متاژاین ناجیه نرم تر شود. این ولتاژ که با ripple یا اعوجاج همراه است، به عنوان ورودی یک IC رگولاتور ولتاژ مورد استفاده قرار می گیرد. خروجی این IC ها در برابر تغببرات وسیع جریان با اعوجاج معیار کم همراه است.