اِی‌اِم‌پی!

مقالات تحقیقاتی، پروژه های عملیاتی، ترجمه مقالات انگلیسی در سایت اِی‌اِم‌پی!

پروژه کنترل بدون سنسور موتورهای القایی

فرمت فایل دانلودی: .doc

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 100

حجم فایل: 2,508 کیلوبایت

دسته بندی: دانشگاهی » سایر موارد

  • پروژه کنترل بدون سنسور موتورهای القایی

مقدمه

کنترل داریوهای بدون القایی بدون سنسور مکانیکی سرعت در شافت موتور دارای اطمینان بیشتری و همچنین هزینه های کمتر است . برای جایگزینی سنسور اطلاعات برروی سرعت رتور از طریق ولتاژ استاتور و جریان درروی ترمینال موتور استخراج می شوند . کنترل برداری درایو مستلزم براورد اندازه و تعیین موقعیت سه بعدی از شار – مغناطیسی موجب ها در استاتور یا روتور می باشد . محاسبه حلقه باز یا حلقه بسته را نیزدر این اهداف می توان بکاربرد . که می توان در این راستا فاکتور هایی همچون دقت بالا داشتن قدرتمندی و حساسیت را برای این مدل دانشت . انجام سرعت های دقیق مکانیکی و حالت های ثابت در سرعت های کم می توانند توسط تاثیرات پارازیتی ماشین بهره برداری شوند. چشم انداز در این مقاله ، از فلوگرافهای سیگنال مربوط به اندازه های برداری ترکیبات فضایی به این تهیه بینشی از کنترل بدون سنسور بکار گرفته شده است .

معرفی : داریوهای AC مبتنی بر کنترل کامل دیجیتالی بر اساس نوعی از تکنولوژیهای رشد یافته انجام می شود . . بازارهای جهانی در حدود 12000 میلیون دلار در سال با رشدی با سرعت معادل 15% در این قسمت مواجه اند . تحقیقات در حال پیشرفت برروی حذف سنسورها برروی شافت ماشین ها بدون حذف عمل کرد دینامیکی از سیستمهای کنترل است .

تخمین سرعتی که از یک درایو موتورالقایی خاص انتشار می یابد . جایی که سرعت مکانیکی روتور معمولا متفاوت با سرعت های قابل تجدید میدان مغناطیسی است . این نتایج از سرعت بدون سنسورموتورالقایی کاهش دهند . پیچیدگی سخت افزارها و کاهش دهنده هزینه ها و کم کردن اندازه ، حذف کابل سنسور ، امنیت داخلی بیشتر ، افزایش قابلیت اطمینان و کاهش تجهیزات نگهداری است . . باید کیفیت که این نتایج معمولا در یک کنترل سرعت ، با سنسور در تضاد است . و معمولا روش کنترل سرعت بدون سنسور این ویژگیها را ندارد .

اختلاف از تفاوتها در محسبات داریوهای ac بدون سنسور دارای یک سری اقداماتی در چند سال گذشته بوده است . این مزیتها و روشها را دراین مقاله بررسی خواهیم کرد . .شکل 1 به ما نمای کلی و یک الگوریتم برای درست کردن سنسور سرعتهای چرخشی را به ما ارائه می کند .