اِی‌اِم‌پی!

مقالات تحقیقاتی، پروژه های عملیاتی، ترجمه مقالات انگلیسی در سایت اِی‌اِم‌پی!

کامل اینورتر موتورهای الکتریکی

فرمت فایل دانلودی: .DOC

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 61

حجم فایل: 3,986 کیلوبایت

مقدمه: سالهاست که نیاز به کنترل توان الکتریکی سیستمهای گرداننده ی موتور الکتریکی و کنترل صنعتی وجود داشته است. این نیاز به توسعه سیستم وارد- لئونارد منجرگشت تا ولتاژ dc متغیری برای کنترل گرداننده های موتورهای dc به دست آید. الکترونیک قدرت ترکیبی از قدرت الکترونیک و کنترل است. کنترل به بررسی مشخصه..

دسته بندی: دانشگاهی » سایر موارد

  • پروژه کامل اینورتر
  • پروژه اینورتر در موتور الکتریکی
  • دانلود پروژه کنترل موتورهای الکتریکی
  • کنترل کننده موتور الکتریکی
  • اینورتر موتور DC
  • تحقیق کامل اینورتر موتور DC
  • تحقیق طراحی اینورتر
  • inverter موتورهای الکتریکی
  • کنترلر موتور الکتریکی DC
  • طراحی کنت

مقدمه:

سالهاست که نیاز به کنترل توان الکتریکی سیستمهای گرداننده ی موتور الکتریکی و کنترل صنعتی وجود داشته است. این نیاز به توسعه سیستم وارد- لئونارد منجرگشت تا ولتاژ dc متغیری برای کنترل گرداننده های موتورهای dc به دست آید.

الکترونیک قدرت ترکیبی از قدرت الکترونیک و کنترل است. کنترل به برسی مشخصه های دینامیک و حالت پایدار سیستمهای با حلقه بسته می پردازد قدرت وسایل استاتیک وگردننده را که در تولید انتقال وتوزیع توان الکتریکی به کار گرفته میشود بررسی میکند که برای بدست آوردن هدفهای کنترلی مطلوب مورد استفاده قرار می گیرد . الکترونیک قدرت را میتوان به صورت الکترونیک حالت جامد در کنترل و تبدل توان الکتریکی نیز تعریف کرد.

الکترونیک قدرت بر اساس خاصیت کلید زنی عناصر نیمه هادی قدرت پایه گذاری شده است بایشرفت تکنولوژی نیمه هادی های قدرت قابلیت کار با توان و سرعت کلید زنی وسائل قدرت بطور قابل ملاحظه ای بهبود یافته است پیشرفت در تکنولوژی میکروپروسورها تاثیر زیادی در کنترل و ایجاد روشهای کنترلی برای عناصر نیمه هادی قدرت داشته است وسائل مدرن الکترونیک قدرت از (1) نیمه هادیهای قدرت میتوانند به ماهیچه تعبیر شود (2) میکرو الکترونیک که مشابه قدرت واستعداد مغز می باشد استفاده میکنند.

امروزه الکترونیک قدرت جای مهمی در محصولات توان بالای گوناگونی بکار گرفته مشود به عنوان نمونه میتوان از کنترل کننده های دما کنترل کنندهای روشنای کنترل کننده های موتور منابع تغذیه سیستمهای propulsion خودروها وسیستمهای ولتاژ بالای با جریان مستقیم (HVDC) نام برد تعیین محدودهای برای کاربردهای الکترونیک قدرت دشوار است به خصوص که باروند فعلی توسعه عناصر قدرت و میکروپروسسها نمی توان مرز نهایی آن را مشخص کرد.

فهرست مطالب:

مقدمه

اینورتر

اینورتر نیمه پل تکفاز

اینورترها ی پل تک فاز

اینورترهای سه فاز

کنترل ولتاژ اینورترهای تک فاز

مدولاسیون پهنای پالس منفرد

مدولاسیون پهنای پالس چند گانه

مدولاسیون پهنای پالس سینوسی

کنترل ولتاژ اینورترهای سه فاز

روشهای مدولاسیون پیشرفته

مدولاسیون ذوزنقه ای

مدولاسیون پلکانی

مدولاسیون پله ای

اینورترهای منبع جریانی

رگولاتور در وضعیت کلیدزنی

رگولاتور ها

رگولاتورهای کاهنده BUCK

رگولاتور افزاینده

رگولاتور کاهنده- افزاینده (buck boost)

معرفی اینورتر منبع امپدانسی

شبیه سازی با نرم افزار مطلب و نتایج آزمایش

منابع